fbpx

Ferie zimowe 2020/Terminy/Kalkulator kosztówZaledwie nie dawno skończył się stary rok a już zbliżają się zimowe ferie 2020. Jest to temat który interesuje wiele osób ale szczególnie przede wszystkim uczniów podstawówek oraz szkół średnich. Nie licząc kilku dni wolnego na Święta Bożego Narodzenia będzie to pierwsza przerwa od nauki od rozpoczęcia roku szkolnego. Nie dziwne więc ,że wiele osób myśli już o tym gdzie wyjechać. Czy wyjechać wspólnie z dziećmi czy może raczej wysłać swoje pociechy na kolonie lub obozy ? Może wyjechać do rodziny w góry albo zapisać dziecko na półkolonie? Tak czy inaczej wszystkie nasze pomysły wiążą się z wydatkami i to nie małymi.Oczywiście terminy ferii zimowych od kilku lat są różne.

Województwa podzielono na cztery grupy, z których każda ma termin ferii zimowych 2020 inaczej ustalony. Wszystko po to, by dzieci na zimowiskach nie stały w kolejkach do stoków narciarskich lub po prostu wystarczyło miejsc w pensjonatach.
Aby nie martwić się o  podróż,  beztroską zabawę czy uprawianie sportów warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Nie ważne czy będziemy jeździć na nartach ,sankach ,korzystać z basenów czy ze spacerów powinniśmy zadbać o nasze bezpieczeństwo które zapewni nam ubezpieczenie. Wykupując OC w życiu prywatnym zabezpieczamy się przed szkodami wyrządzonej osobie trzeciej lub jej mieniu. OC sportowe to aktywność fizyczna czyli min jazda nartach, sankach czy snowboard. Możemy ubezpieczyć się sami ,nasze pociechy albo całą rodzinę . Nie ważne czy jesteśmy zdrowi czy pod stałą opieka lekarza. Zawsze istnieje możliwość ubezpieczenia nawet dla osób przewlekle chorych.


Ja mimo sprzeciwów mojego męża, że to strata pieniędzy ja zawsze się ubezpieczam przed wyjazdem. Nie ważne czy to jest wyjazd na kilka czy kilkanaście dni . Nie ważne czy kraj czy zagranica. Oczywiście posiadam wyrobioną kartę ubezpieczenia NFZ ale niema jak spokój ducha. Czy już kiedyś skorzystałam z tego ubezpieczenia? Tak i byłam bardzo zadowolona. Nie będę reklamować firm bo nie o to chodzi . Po prostu wchodzę na stronę kalkulatora ubezpieczeń i szukam tego co mi odpowiada np. pomoc w nagłych przypadkach ,tłumacz, prawnik, dowóz do szpitala itp. Czytam zakres ,wybieram co chcę i patrzę na kwotę do zapłaty. Nie wybieram bezmyślnie .

Dodaj komentarz

Close Menu