fbpx

Jak zaoszczędzić na podatku?/Aktualizacja

 

Rok 2019 zbliża się do końca. Warto więc przeanalizować jakie osiągnęliśmy dochody i czy nie będziemy musieli dopłacać pieniędzy w rozliczeniu podatkowym . Myślę ,że szkoda by było by oddawać nasze zarobione pieniądze. Lepszą opcją jest wykorzystanie limitu wpłat na konto IKZE i w ten sposób zaoszczędzić na podatkach w 2019 roku. Do końca 2019 roku można wpłacić jeszcze na IKE 14 295 zł, a na IKZE 5 718 zł.W obecnej chwili na rynku jest dwóch liderów IKZE : IKZE AXA i IKZE NN.

Dlaczego warto oszczędzać z IKZE ?

-IKZE z funduszami to forma oszczędzania, która pozwoli Ci uwolnić Twoje zyski od „podatku Belki”,
-Wpłaty do IKZE możesz realizować nawet drobnymi kwotami- minimalna wpłata to jedynie 50 zł,
-Pełna elastyczność – nie masz obowiązku systematycznego dokonywania wpłat, Ty decydujesz kiedy i ile wpłacasz na IKZE,
-IKZE prowadzone jest za darmo,
-Rezygnacja z prowadzenia IKZE nic Cię nie kosztuje

Dlaczego właśnie IKZE(Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego )NN ?

Według analizy online TFI IKZE NN  jest najlepsze i jest wzorcem do naśladowania. Ma rozbudowaną ofertę funduszy o niewygórowanych kosztach zarządzania. Kolejny rok z rzędu IKE i IKZE oferowane przez Nationale-Nederlanden DFE znalazły się na 1. miejscu w rankingu.IKE Plus zostało uznane najlepszym indywidualnym kontem emerytalnym w Polsce już po raz szósty (na sześć edycji rankingu) a IKZE Plus najlepszym indywidualnym kontem zabezpieczenia emerytalnego po raz trzeci .Co bardzo ważne, IKZE NN możemy założyć bezpłatnie  i zdalnie nie tylko za pomocą komputera/laptopa ale również za pomocą smartfona i dedykowanej aplikacji.

AXA – IKZE/promocja 

Fundusz jest stosunkowo młody na rynku IKZE  dlatego warto się przyjrzeć z bliska. Jest znaczącym graczem który odnosi sukcesy i przejmuje klientów innych.

Dlaczego?

Po pierwsze fundusz IKZE jest dobrze przemyślany i dobrze zaprojektowany. Po drugie posiada potencjał do dalszego rozwoju np. przez dodanie większej ilości funduszy lub gotowych strategii dla klientów, którzy nie chcą sami podejmować decyzji. A po trzecie i to chyba jest najważniejsze jest tani w zarządzaniu i szybko awansuje jako IKZE.

Jakie są opłaty związane z posiadaniem IKZE w AXA TFI?

AXA TFI pobiera wyłącznie opłatę za zarządzanie, która obniża wycenę jednostek uczestnictwa funduszy. Nie ma opłat na przykład  za :

  • otwarcie konta
  • Dystrybucyjnej
  • prowadzenie konta
  • alokację wpłaty
  • zamianę funduszy
  • Za zwrot lub transfer w pierwszych 12 miesiącach od założenia IKZE
  • Prosty proces przystąpienia
  • Ulgi podatkowe nawet do 1830 zł

Ponad to dostajesz  200 zł ekstra w formie jednostek funduszy przy minimalnej wpłacie 2 000 zł

Podsumowując 

IKZE daje natychmiastowe korzyści w postaci ulgi podatkowej w roku w którym zasilimy konto emerytalne. Wpłacona kwota zmniejsza podstawę opodatkowania co pozwala obniżyć podatek o 18% lub 32% a w przypadku przedsiębiorców rozliczających się stawka liniową o 19%.

Dodaj komentarz

Close Menu