fbpx

Jakie są kredyty dla osoby prywatnej ?

 

Jakie są kredyty dla osoby prywatnej (fizycznej)  ?

Na rynku istnieje wiele produktów finansowych które dostępne są dla zwykłego Kowalskiego. Propozycje dostajemy z instytucji bankowych czyli banków ,firm finansowych jak i parabanków.Banki to instytucje finansowe, które  darzymy największym zaufaniem ponieważ podlegają prawu i nazdorowi bankowemu.Warto jednak pamiętać, że słowo parabank nie musi wywierać na nas naegatywnych uczuć. Uczciwe firmy pożyczkowe specjalizują się w udzielaniu błyskawicznych pożyczek. Obecnie są najpopularniejszą formą instytucji finansowych. Oferują szybkie pożyczki bez zbędnych formalności, bez wychodzenia z domu, całkowicie online. Często dają pożyczki osobą które mają już problemy finansowe.Pamietajmy jednak ,że ich działalność  nie opiera się na prawie bankowym lecz na prawie cywilnym. Po za tym nie są nazdarowane przez system bankowy. 

Jednak najpierw chciałabym opisać kredyty bankowe które należą do najpopularniejszych produktów finansowych. Banki udzielają ich mnóstwo. Zastanówmy się zatem jaki kredyt może zaciągnąć zwykły Kowalski ?

Kredyt gotówkowy – kredyt wypłacany w gotówce, bez określonego celu. Jest najpopularniejszym produktem bankowym i niestety, również najdroższym. Okres kredytowania jest w tym przypadku najczęściej krótki – od roku do dwóch lat. Podstawą udzielenia takiego kredytu jest zdolność kredytowa klienta.Ile dokładnie wynosi oprocentowanie kredytów w  bankach, możesz dowiedzieć się z Porównywarki  kredytów gotówkowych . Jeżeli jednak zastanawiasz jakie raty wybrać równe czy malejące tu znajdziesz kalkulator który pozwoli Ci sprawdzić różnicę .

Który wariant wybrać?

Wszystko zależy od  punktu widzenia. System rat malejących to znacznie korzystniejsze rozwiązanie. Po pierwsze, ostateczna cena kredytu jest niższa (nie uwzględniając kosztów dodatkowych w postaci prowizji, ubezpieczeń, itp.). Po drugie, osoby decydujące się na raty malejące znacznie szybciej zmniejszają saldo swojego zadłużenia. Niestety rata kredytu na początku jest wyższa i może być solą w oku w procesie oceny zdolności kredytowej i ciężka  do udźwignięcia przez kredytobiorcę .

Raty równe w ogólnym rozrachunku są droższe ale posiadają inne zalety. Głównym atutem jest niższa kwota raty w początkowym okresie spłaty zobowiązania. Pozwala to na zaciągnięcie kredytu osobom posiadającym niższą zdolność do obsługi zadłużenia. Poza tym raty równe dają możliwość lepszego planowania zarządzaniem budżetem domowym.

Na naszym rynku finansowym jest wiele innych kredytów bankowych tkj

konsolidacyjny,budowlany, hipoteczny, odnawialny zwany czasami rok linią, bezgotówkowy,refinansow, konsumencki i studencki dlatego opiszę je w kolejnych postach.

Zapraszam Pasaż finansowy na którym znajdziesz cos dla siebie.

 


Dodaj komentarz

Close Menu