fbpx

 

NEST BANK RUSZA DO ATAKU
Zewsząt zalewają nas rekalmy NestBanku.Krzyczą do nas z bilobrdówi telewizji. Reklamy są stonowane,łagodne i dostosowane dla ludzi w każdym wieku.W internecie możemy znaleźć równie dużo innformacji ,rankingów i plotek .Czyli walka o pozyskanie klienta trwa:) Dochodzą słuchy ,że Nest Bank proponuje najlepsze i najtańsze konta. Bankier .pl przyznał mu nawet 🥇 1 Miejsce w rankingu najtańszych kont osobistych 2018r.A więc przyjrzyjmy się trochę bliżej naszemu zwycięzcy.

Historia
Początki Nest Banku związane są z powstaniem w 2014 roku Banku SMART o charakterze mobilnym. Powstanie tej instytucji finansowej zostało zainicjowane przez Sławomira Lachowskiego, założyciela mBanku. Bank SMART rozpoczynał działalność jako start-up, przecierał szlaki jako pierwszy bank cyfrowy, szybko wdrażał nowe technologie .W 2016 roku jego usługi udostępniono w BIZ Bank również należącym do Lachowskiego.Pod koniec października 2016 roku w posiadanie akcji Banku SMART weszły zagraniczne fundusze zarządzane przez AnaCap Financial Partners, natomiast samą instytucję bankową przekształcono w Nest Bank.

Co oferuje Nest Bank?
Oferta obejmuje klientów indywidualnych oraz biznesowych, którzy mogą skorzystać z kont oszczędnościowych i kredytów. Prowadzi również doradztwo związane z pozyskiwaniem dotacji unijnych. Duże znaczenie dla polityki Nest Banku mają też produkty skierowane do rodzin np. specjalne konto oszczędnościowe oraz premie związane z programem 500+.W 2016 roku Nest Bank obsługiwał około 90 placówek w całej Polsce. Do banku należało wtedy ok. 100 tys. dawnych klientów Banku SMART.Główna siedziba Nest Banku jest zlokalizowana jest w Warszawie a Prezesem jest Marek Kulczycki. Kapitał zakładowy Nest Banku wynosi niecałe 315 mln zł, na koniec 2016 roku bank osiągnął współczynnik wypłacalności o wartości 27,51 proc. Obecnie Minister Finansów ocenia wiarygodność biznesową Nest Bank’u na 7/10 czyli wysoko.

Czy konto w Banku Nest jest naprawdę darmowe ? Zobaczmy 🤔

Opłaty za konto
-otwarcie, prowadzenia i zamknięcie rachunku: 0 zł
-opłaty za kartę płatniczą:0zł
-wydanie, wznowienie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł 
-wydanie kolejnej kary płatniczej do jakiegokolwiek konta w Nest Bank: 5 euro jednorazowo i 5 euro rocznie za użytkowanie
Opłaty za przelewy:
-opłata za przelewy wewnętrzne: 0 zł 
-opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł
-przelew europejski (SEPA): 0 zł 
-przelew do ZUS lub US: 0 zł
Opłaty za korzystanie z bankomatów:
-wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł wyjątek  BZWBK zapłacisz 5 zł każdorazowo za: zmianę PIN, sprawdzanie salda konta
-wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą: 0 zł prowizja za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku wynosi 3% od kwoty transakcji. To oznacza, że np. wypłacając z bankomatu za granicą euro ze nest konta w złotówkach zapłacisz 3% od wypłaconej kwoty. Dlatego proponuję założyć sobie konto walutowe przed wyjazdem lecz za wyrobienie kolejnej kart zapłacisz jednorazowo 5 euro i 5 euro rocznie za jej użytkowanie.
Zlecenia stałe i polecenia zapłaty
-ustanowienie/modyfikacja/odwołanie/realizacja zlecenia stałego: 0 zł
-polecenie zapłaty: 5 zł miesięcznie niezależnie od liczby poleceń zapłaty
Inne opłaty:
-ustanowienie pełnomocnika do konta: 0 zł
-wyciąg elektroniczny: 0 zł
-wyciąg papierowy: 5 zł
-wydawanie zaświadczeń i opinii bankowych: 50 zł za czynność ale tak jest w wielu innych bankach
-koszt założenia i prowadzenia konta oszczędnościowego NEST Oszczędności oprocentowanego 1,2%: 0 zł
-przelew z konta oszczędnościowego NEST Procent na konto ROR w Nest Banku: 0 zł raz w miesiącu, każdy kolejny 5 zł
Funkcjonalność
Bank umożliwia szybkie przelewy internetowe typu payu, transferuj.pl itp. Dostępna jest prosta aplikacja mobilna dzięki, której można robić przelewy, skanować kody QR faktury oraz złożyć wniosek o kredyt. Nest Konto obsługuje płatności AndroidPay, także możesz śmiało płacić telefonem.
Największe zalety Nest Konta
-konto, które naprawdę zasługuje na miano „darmowego”.
-Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe w stosunku do konkurencji (1,2% stała stopa)

BIZnest Konto – konto firmowe
Konto biznesowe BIZnest jest przeznaczone dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Funkcjonalność i opłaty są takie same jak w Nest Koncie wyjątkiem poniższych opłat:
-wydanie/duplikat/wznowienie karty płatniczej/kodu PIN dla Pełnomocnika jednorazowo: 25 PLN
-korzystanie z karty płatniczej dla Pełnomocnika: 25 PLN
-zlecenie stałe – ustanowienie/modyfikacja/odwołanie: 5 zł
-zlecenie stałe – realizacja: 5 zł
-polecenie zapłaty

Konto walutowe-wygodny dostęp do środków z dowolnego miejsca na świecie

-0 zł za prowadzenie konta

-0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
-0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty
-konto w EUR, USD lub GBP
-za prowadzenie rachunku płatniczego

Podsumowanie
W sieci opinii o Nest Banku jest bardzo dużo. Są bardzo zróżnicowane. Jedni chwalą, a innym coś nie odpowiada. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, to że konto jest bezwarunkowo darmowe a klient nie musi spełniać żadnych warunków zarówno w przypadku konta jak i karty to bank wypada bardzo dobrze. Jeżeli jednak chcielibyśmy mieć konto w pełni profesjonalne i zaawansowane technicznie oraz szybkie to raczej nie jest to produkt takiej miary. Jednak dla przeciętnego Kowalskiego wystarczy.

 

Close Menu