fbpx

Konto młodzieżowe / dla młodych .Konto już od lat 13 !

 

 

Konto młodzieżowe 

to jeden z rodzajów rachunku osobistego, przeznaczony dla osób w wieku od 13 do 18 a czasem do 24 lat. Wszystko zależy od banku . Jeżeli dziecko jest niepełnoletnie  potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Jednak po założeniu i podpisaniu umowy może ona jednak korzystać z niego w taki sam sposób, jak osoba dorosła (z wyjątkiem zaciągania kredytów i inwestowania). 

Jakie są zalety posiadania konta młodzieżowego?

Możesz błyskawicznie płacić za zakupy na aukcjach i w sklepach internetowych, doładować komórkę nie ruszając się sprzed komputera i mając przy sobie kartę płatniczą nie musisz nosić gotówki – to zwiększa bezpieczeństwo.

Jednak najważniejsze jest to, czego nauczysz się posiadając rachunek młodzieżowy – zarządzanie własnymi pieniędzmi pozwoli Ci zdobyć praktyczną wiedzę na temat finansów, oszczędzania oraz korzystania z usług i produktów banku.

Co jest najważniejsze?

Podstawę naszej oceny stanowiło kilka ważnych aspektów. To na nie szczególnie musisz zwrócić uwagę wybierając konto:

-wysokość opłat za kartę, prowadzenie rachunku i przelewy

-oferta, przejrzysta tabela opłat i serwis internetowy banku,

-swoboda dostępu do pieniędzy (bankomaty, aplikacje mobilne, bankowość internetowa),

-dodatkowe korzyści z posiadania konta (rabaty, promocje, oferty specjalne),

Jeśli chodzi o konta dla młodzieży to tutaj rynek oferuje nam już bogatą ofertę bankową. O promocjach i o tym jak wybrać dobre konto bankowe dla młodzieży już pisałam tutaj🎇

 

eKonto m jest darmowym rachunkiem dla każdego, kto skończył co najmniej 13 lat, ale nie osiągnął jeszcze 25. roku życia. Konto dla młodych jest uruchamiane wraz z bezpłatną kartą płatniczą z własnym zdjęciem lub projektem. Ponadto bank gwarantuje 0 zł za wypłaty bankomatów w całej Polsce

Polecam również zapoznanie sie z innymi kontami dla młodzieży

Dodaj komentarz

Close Menu