fbpx

Koronawirus -Covit 19 a finanse 😱

Nie ważne kim jesteś ,co robisz,ile masz lat . To Ciebie tez dotyczy. To nie jest czas na inwestycje. Koronawirus to czas niepewności i wyczekiwania.

 

Ludzie racą pracę ,zamykają firmy,likwidują działalność.Każdy z nas zadaje sobie pytanie ile to jeszcze potrwa?  Ile czasu jesteśmy w stanie wytrzymać? I nie chodzi mi tylko o siedzenie w domu ,tylko o środki na przetrwanie tej ,,zarazy”. Może już niedługo niektóre obostrzenia zostaną zniesione jednak wcale nie oznacza to,że choroba zniknęła. Po prostu gospodarka musi ruszyć bo Państwo musi mieć dochody aby nie splajtować.

 

Jak Koronawirus wpłynął na sytuację finansową ?

 

Wystarczy tylko rozglądnąć się i porównać sytuacje która miała miejsce jeszcze dwa miesiące temu. Banki zabijały się propozycjami bezpłatnych kont , darmowymi kredytami lub bardzo niskim oprocentowaniem ,rezygnowały z prowizji.Nie wymagały zbyt wielu zabezpieczeń i poręczycieli.


Jak jest dzisiaj ?

 

Kredyt to wyzwanie. Wile banków i firm pożyczkowych wycofało swoje oferty z rynku. Firmy pożyczkowe zrezygnowały z promocji bezpłatnych pożyczek ,inne podniosły oprocentowanie ,wniosły prowizję lub po prostu splajtowały.Banki co raz częściej wymagają zaświadczeń lub PIT za 2019 r ,prowizja za udzielenie kredytu istnieje, wzrosło oprocentowanie.Kredyt gotówkowy w zależności od okresu jego kredytowania i po doliczeniu prowizji może osiągnąć nawet 100%. Pomyślisz co za głupoty pisze? Nie to nie głupoty ostatnio osobiście przeanalizowałam ofertę kilku banków dzwoniąc , kalkulując i niestety to był koszmar.To co widzisz w reklamie na stronie internetowej ,e-mailu lub innej formie reklamy to tylko przynęta.Gdy już wykażesz zainteresowanie okazuje się ile faktycznie wynoszą koszty kredytu.Oprócz tego nie każdy może otrzymać go tak łatwo jak przed pandemią Koronawirusa. Koronawirus Po za tym na rynku pozostały te Banki i firmy pożyczkowe które istnieją kilka lat i mają ugruntowaną pozycję na rynku.

 

Dodaj komentarz

Close Menu