fbpx

Kredyt konsolidacyjny i refinansowany czyli kredyt dla zadłużonych💰

 

Dzisiaj chciałbym opisać Wam kredyt konsolidacyjny i kredyt refinansowany ,który w ostatnich czasach nabiera co raz większej popularności. Kredyt refinansowany jest mniej popularny ale na pewno niektórzy z niego korzystają . Oby dwa kredyty są dla osób które maja problem ze spłatą  zadłużeń lub szukają tańszego kredytu niż posiadają . Najpierw opiszmy czym jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny to specjalny rodzaj kredytu, który jest przeznaczony na spłatę innych zobowiązań finansowych. Czasami jednak zdarza się, że miesięczne zobowiązanie wydaje się o wiele niższe niż nasza obecna rata. Jednak ze względu na przedłużenie okresu kredytowania całkowity koszt kredytu znacznie wzrasta.Dlatego kredyt konsolidacyjny nie zawsze jest opłacalny.Trzeba dokładnie sprawdzić jego warunki. Jeśli jednak mamy trudną sytuację i w końcu chcemy wyjść z kredytów warto skorzystać z takiej oferty.Zanim jednak zdecydujemy się na taki kredyt przejrzyjmy oferty np w porównywarce kredytów konsolidacyjnych.


Jak poszukać pomocy ?

Jeśli mamy problem ze spłatą zadłużeń lub nagromadziło się nam zbyt wiele kredytów ,pożyczek itd. do spłaty lub wpadliśmy tkz spiralę zadłużeń  i nie bardzo wiemy jak wydostać się z takiej sytuacji to właśnie wtedy możemy poszukać pomocy. Jednym ze sposobów konsolidacja kredytów. Możemy połączyć wszystkie swoje zobowiązania w jedno. Szukamy kredytu, który oferuje dużo lepsze warunki i zamieniamy wszystkie zobowiązania w jedno.


Kredyt refinansowy

Jest to kredyt udzielany przez bank na spłatę innego kredytu. Na ogół jest to zmiana kredytu zaciągniętego w jednym banku na korzystniejszy dla kredytobiorcy kredyt w innym banku. Dzięki temu możemy zmienić stary kredyt, mający wysokie oprocentowanie, na dużo korzystniejszy, z niższym oprocentowaniem. Warto rozważyć taką możliwość wtedy, kiedy na rynku następuje znaczna zmiana warunków udzielania kredytów. Kilkanaście lat temu sama skorzystałam z takiego rozwiązania i zamieniłam kredyt z 30lat na 25 lat i rata niższa  o prawie o połowę. Czasami warto prześledzić oferty i skorzystać np. z okresowych promocji.

Dodaj komentarz

Close Menu