fbpx

Kredyt ratalny,bezgotówkowy,konsupcyjny


Kredyt ratalny

To chyba najpopularniejszy rodzaj kredytu. Jest on  przeznaczony  na zakup towarów konsumpcyjnych, artykułów gospodarstwa domowego trwałego użytku (np. sprzętów AGD, RTV, mebli) .Towar nabywamy w sklepie.Wszelkie formalności załatwiane są na miejscu w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Czasami wystarczy sam dowód osobisty ale może być tak ,że będzie wymagane zaświadczenie o dochodach.

Moja rada.

Gdy kredytodawca np sklep zawoła zaświadczenia możemy zaproponować wpłatę własną 10% lub 20% wartości towaru. Resztę kwoty wartości produktu rozłóżmy na raty. Przy wpłacie własnej stajemy się bardziej wiarygodni.

Kredyt konsumpcyjny

To kredyt bankowy udzielany na konkretne potrzeby. Zabezpieczeniem są najczęściej dochody dłużnika, ale także poręczenie osób trzecich. Jego spłata zależy od podpisanych umów. Można podzielić je na kredyty gotówkowe i bezgotówkowe. Kredyt konsumpcyjny jest najczęściej kosztowny, a oprócz oprocentowania musimy w jego koszt wliczać wysokie opłaty dodatkowe.

Kredyt bezgotówkowy – finansowanie celowe

na przykład na zakup auta.Przelewane na konto kredytobiorcy. Bank wpłaca sprzedawcy należność za zakupiony przez klienta towar, a późniejsze raty, jakie wpłaca klient, są przekazywane do banku. 

PASAŻE FINANSOWE

1.👁

2.👁

 

Dodaj komentarz

Close Menu