fbpx

Oszczędności i inwestycje🎆🎇

 z

 

Na rynku finansowym spokój. Co nie jest dobre. Za oknami plucha. Wychodzić z domu też się nie chce. Czyli tzw ,,norma”. Człowiek w takie dni szuka spokoju ,ciepłego koca i kubka gorącej herbaty. Mamy więcej czasu na pobycie z samym sobą i czas na przemyślenia. Wracamy myślami do jeszcze gorących wspomnień z lata i udanych wakacjach . Możemy podsumować też nasze wydatki ile kasy wydaliśmy na nasze wakacje. Jednak co było to było ale może warto teraz przystopować i zając się planami co zrobić aby uzbierać albo zaoszczędzić na kolejne. A jak nie na wakacje to może na inny konkretny lub ważny cel a może oszczędności na dodatkową emeryturę?

Jak zacząć ?

Już kiedyś na swoim blogu pisałam o tym od czego trzeba zacząć ale przypomnę. Zacznij od wyliczenia ile miesięcznie wydajesz pieniędzy i na co . Przemyśl na chłodno i zastanów się czy możesz wydawać mniej. Robienie podsumowań to przydatny nawyk. Jest on konieczny do mądrego zarządzania swoimi finansami. Każdy z nas znajdzie coś bez czego może się obejść ,z czego może zrezygnować lub ograniczyć. Kiedy już wiesz zastanów się jaką kwotę możesz na to przeznaczyć i w ten sposób zaoszczędzić. Myślę , że inflacja będzie rosnąć . Źródła donoszą ,że średnia inflacja ma wynieść 2,9%. Jednak przyglądając się pesymistycznym prognozom można spodziewać się skoku do 3,5-4%.

Czy warto więc zapobiegać i oszczędzać ?

Wartość pieniądza będzie spadać z roku na rok. W związku z tym warto pomyśleć o ich zainwestowaniu. Pomoże to zredukować skutki inflacji. W najgorszym przypadku wyjdziesz na zero.

Poniżej przedstawię kilka ofert lokat i kont oszczędnościowych. Ja osobiście skorzystałam z Inbank,Getinu i Mintos o którym pisałam min tutaj i tutaj.

Inbank oferuje lokatę na wysoki procent i stałe oprocentowanie. Lokata zakładana jest 100% online bez wychodzenia z domu.Brak konieczności otwierania kolejnego konta.Okres lokaty to 3-60 miesięcy.Wszystkie dokumenty przychodzą na adres e-mail.Depozyty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny.


Santander proponuje lokatę Online Nowe Środki*.J
est to depozyt, który można uruchomić bez wychodzenia z domu. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł; maksymalna 400 000 zł. Oprocentowanie jest uzależnione od okresu, na jaki deponowane są środki. Brak opłat za otwarcie i powadzenie rachunku lokaty.


* Propozycja dotyczy nowych środków deponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Banku wg stanu na 01.08.2019 r. Oprocentowanie nominalne stałe w skali roku. Tabela Oprocentowania z dnia 20.08.2019 r.

 

GETIN BANK oferuje Lokatę na nowe środki
Oprocentowanie 2,1% w skali roku na okres 6 lub 12 miesięcy, 2% w skali roku na 3 miesiące.
Na nowe środki, kwota od 500 zł do 300 000 zł, dla klientów, którzy udzielą zgód marketingowych.

MINTOS to platforma P2P na której inwestujesz w pożyczki krótko ,średnio lub długo terminowe.

Ile trzeba zainwestować i na jak długo ?

Możesz zainwestować swój kapitał już od jednego do kilkunastu miesięcy. Możesz zainwestować już od 50 zł lub 10 euro. Oprocentowanie z inwestycji które możesz uzyskać dzieli się na dwa rodzaje.Pożyczki z gwarancją wykupu tzw ,,bezpieczne” lub bez tej gwarancji. Możesz zyskać od kilku do kilkunastu procent w skali roku. Ja inwestuję tylko w pożyczki z gwarancją wykupu (tutaj dokładnie opisuję na czym  to polega). Wydaje się być to bardzo logiczne ale są i tacy którzy inwestuję bez tej gwarancji aby zyskać nawet 20%. Po za tym  po zapisaniu się i zainwestowaniu pierwszej kwoty otrzymasz dodatkową premię, w zależności od łącznej zainwestowanej  kwoty  (w terminie 30 dni od daty rejestracji).Premia zostanie wpłacona na konto każdego z Was, w terminie 10 dni roboczych od zakończenia Okresu Premiowego. Obecnie aby się zapisać i skorzystać z premii musisz posiadać kod. Mój kod to MINTOSCLUB.SNCUQM Zastosuj go jeżeli chcesz otrzymać premię.

 

 

MÓJ KOD DO PREMII TO : MINTOSCLUB.SNCUQM


Pozostają nam jeszcze konta oszczędnościowe wydaje się , że są lepsze ponieważ  oferują nam dość wysokie oprocentowanie w stosunku do lokat.

 

GetinBank proponuje nam założenie konta oszczędnościowego. Oprocentowanie środków to 2,8% w skali roku. Środki,które możemy wpłacić to maksymalnie 200 tysięcy złotych.


Konto oszczędnościowe Citi Gold to nowe możliwości pomnażania majątku: 2,7% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym przez 6 miesięcy dla środków do 300 tys. zł, a do tego osobisty opiekun, ekskluzywne przywileje oraz m.in. rozwiązania walutowe na najlepszych, negocjowanych warunkach.


Dodaj komentarz

Close Menu