fbpx

Praca w UK

Szukanie pracy w UK.

Gdy już wiesz , że chcesz mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii czeka Cię trochę spraw urzędowych. Jeśli nie znasz języka będzie Ci trudno co nie oznacza ,że Ci się nie uda. Moja córka zna ten język bardzo dobrze więc nie korzystała z niczyjej pomocy i wszystkie sprawy ogarniała sama. Pierwsze co musisz zrobić to uzyskać tzw NIN -NATIONAL INSURANCE NUMBER bez które nie możesz podjąć pracy legalnie.Jak to zrobić ?


Dzwonisz do biura  i mówisz ,że chcesz podjąć pracę i umówić się na spotkanie. Osoba z którą rozmawiasz prosi o Twoje dane,adres itd i wyznacza Ci termin spotkania. Na spotkaniu urzędnik zweryfikuje Twoje dane ,weźmie paszport i to wszystko. Ze spotkania dostajesz zaświadczenie o odbytym spotkaniu wraz ze wstępnym numerem NIN.Od tej pory możesz szukać pracy. Zaświadczenie o odbytym spotkaniu przyjdzie też pocztą .Będzie też informacja o terminie kiedy otrzymasz pełny numer NIN.

Gdzie szukać pracy?

W Anglii znajdują się Agencje pracy, które przyjmują interesantów i szukają im pracy. Musisz tylko udać się do takiej agencji i zgłosić chęć podjęcia pracy. Tam zweryfikują Twoje doświadczenie, znajomość  języka ,umiejętności . Powiesz również gdzie i na jakim stanowisku chcesz podjąć pracę. Możesz również samodzielnie szukać pracy przez internet. Ogłoszeń jest sporo i w ogłoszeniu napisane jest dosłownie wszystko: stawka za godzinę ,pensja roczna,  wymagania ,co będziesz robił i gdzie. Wystarczy tylko wysyłać swoje CV.


Jak napisać CV?

Nie jest to trudne ale dla kogoś kto nie się nie zna do łatwych nie należy ponieważ jest inne niż polskie CV. My dałyśmy radę. Najważniejsza jest konsekwencja aby codziennie śledzić ogłoszenia. Gdy już wyślesz ich naprawdę sporo zadzwonią do Ciebie. Przeprowadzą krótką rozmowę i umówią się na spotkanie. Przed spotkaniem dostaniesz dokładne informacje o dacie, miejscu i innymi informacjami. Rozmowy są zupełnie inne niż w Polsce bardziej wyluzowane ale trzymają się pewnych zasad i standardów. Po rozmowie albo od razu dadzą Ci odpowiedź albo poinformują Cię telefonicznie o wyniku rekrutacji. Musisz być także przygotowany na dzień lub kilka dni próbnych po których Ty lub pracodawca stwierdzicie  czy się nadajesz do tej pracy czy jednak nie. Niestety za dni próbne zazwyczaj nie dostaje się wynagrodzenia.


Moje podpowiedzi

Szukając pracy w UK szukaj jej zgodnie ze swoim zainteresowaniem , doświdczeniem lub wykształceniem. Nie kombinuj!Z kilkunastu ofert na które zaplikujesz na pewno ktoś zadzowni do Ciebie. Jesli nie lubisz czegoś robić to nie wysyłaj swojego CV. Nie marnuj czasu na niepotrzebne ,,wycieczki” i rozmowy.

Rezultaty….to już inna historia  zaglądaj a dowiesz na pewno się dowiesz:)


Dodaj komentarz

Close Menu