fbpx

Gotówka czy karta? Co warto /opłaca się zabrać ze sobą na wakacje i podróże zagraniczne 🏖?

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje

Prawie każdy z nas ma kartę kredytową. Jedni posiadają VISA inni Master Card. Wyjeżdzjąc za granice każdy z nas zastanawia się co wybrać gotówkę czy kartę? Gotówkę zawsze warto mieć przy sobie bo nie wszędzie można płacić kartą. Jednak nie warto kusić losu aby ją zgubić czy zostac okradzionym i  dlatego warto wziać ze sobą  inne środki finansowe tkj np karta. Różnią się one między sobą bardzo nie wiele.(Jeżeli nie posiadasz jeszcze karty kradtowej zastanów się czy nie chciałbyś jej posiadać). Zalet karty kredytowej jest wiele min :natychmiastowy dostęp do gotówki,długi okres bez odsetkowy nawet do 64 dni przy płatnosci kartą ,możliwość rozłożenia zadłuzenia na raty. Rożnica w kartach polega na tym w jakim Banku została wydana karta i na jakich warunkach. Jeżeli chodzi o transakcje dokonywane w Polsce nie ma między nimi zbyt wielkich różnic. Jeżeli jednak będzie chcieli płacić nią za granicą lub wypłacać gotówkę z bankomatu to tutaj różnice bywają bardzo znaczące.

Obecnie jedną z najpopularniejszych jest karta
Citi Simplicity ,która czwarty rok z rzędu jest na 1 miejscu w plebiscycie Złoty Bankier.Karta kredytowa Citi Simplicity to: rabaty do 50% u 300 partnerów, nagrody za punkty i niespodzianki, nieskończone korzyści z jedną kartą kredytową, RRSO 10,47% dla przykładu reprezentatywnego. Bez opłaty za Pakiet Usług CitiAlerts. Bezpłatne powiadomienia SMS o transakcjach i limicie zadłużenia.

Jednak ostatnio modne stały się konta i karty walutowe.Przyznam się ,że i ja skorzystałam z tej oferty.Po wszystkich za i przeciw skorzystałam z oferty ALIOR BANKU.

Dlaczego?

Dla mnie najwazniejszą kwestią są finanse czyli jak zaoszczędzić i zarobić. W jaki sposób?

Po pierwsze zakładając konto walutowe sama decyduję jakie chce mieć waluty w koncie.
Po drugie wymieniam waluty w dniu którym chcę i po kursie który mi odpowiada.
Kupuję taniej niż w kantorze.
Robię to zdalnie czyli oszczędzam czas związany z jściem ,dojściem itd
ZERO za prowadzenie konta
możliwośc wyrobienia karty
opłata za kartę ZERO złotych
wypłata gotówki za granicą 0złPoniżej przedstawiam porównywarkę kart kredytowych

Dodaj komentarz

Close Menu